ویدئو: راهنمای خرید لنز دوربین DSLR – آژانس تبلیغاتی کانون آنیبین

قیمت لنز دوربین در این رده شاید کمی بالا باشد اما قطعاً ارزش خرید دارد. برای پاسخگویی به این سوال با ما همراه شوید.در ابتدا به توصیف ویژگیهای این دوربین پرداخته، سپس با توصیف ویژگیهای لنزها، به شما در خرید انواع لنز دوربین دیجیتال کمک میکنیم. با پیشرفت علم و تکنولوژی دوربینهای دیجیتال وارد بازار شده و جایگزین دوربینهای قدیمی شد. مدتی قبل تحقیقاتی منتشر شد که نشان میدهد گوشیهای هوشمند و بهبود کیفیت دوربینهای آنها باعث شده تا فروش دوربینهای حرفهای کاهش پیدا کند و افراد دیگر خیلی میلی برای خرید یک دوربین حرفهای نداشته باشند. این ویژگی به شما این امکان را میدهد قبل از گرفتن عکس بدانید که تصویر شما به چه شکل خواهد شد. در حالی که مردم بر این باورند که افزایش عمق میدان بیشتر تصویر را در کانون توجه قرار میدهد، این یک اشتباه است. به عنوان سخن پایانی یادآور می شویم هنگامی که به فکر انتخاب یک دوربین برای سرمایه گذاری هستید، درک این موضوع مهم است که لنز هم مانند دوربین، تاثیر بسزایی روی کیفیت تصویر دارد. لرزشگیر تصویر باعث می شود تا در سرعت های پایین شاتر تکان دوربین موجب افت کیفیت تصویر نگردد .

دوربینهای DSLR، لنزهای گوناگونی با کیفیت بالا دارند که میتوانید نسبت به نوع کار خود آنها را تهیه کنید و عکسهای خلاقانهای با آن بگیرید. این لنزها خطوط عمودی را صاف و مستقیم نشان می دهند. این لنزها دامنه ی دید گسترده ای را در اختیار عکاس می گذارند و می توانند روی سوژه های نزدیک زوم کنند . مسلماً داشتن لرزشگیر یک امکان ویژه برای یک لنز محسوب می شود و بالطبع قیمت لنز را هم افزایش می دهد. کارایی این روش به خوبی لرزشگیر فیزیکی نیست. برخی دوربینها یا گوشیهای هوشمند، لرزشگیر مجازی دارند. یکی از این دوربینها که مختص افراد علاقمند به عکاسی است، دوربینهای DSLRاست. تعویض لنز موبایل تنها به دلیل خراب شدن لنز فابریک گوشی انجام نمی شود بلکه بسیاری از افراد برای عکاسی حرفه ای تر با گوشی موبایل، تصمیم به خرید انواع لنز گوشی می گیرند. سونی برای SLR های آلفا از سیستم درون بدنه ای Super Steady Shot و برای سری Nex خود از سیستم تعبیه شده در لنز Optical Steady Shot استفاده میکند. سیستم بیشتر دوربین های بدون آینه نیز اجازه ارجحیت فوکوس دستی را می دهد، اما به جای استفاده از یک سوئیچ بر روی بدنه لنز، این ویژگی از طریق تنظیمات منوی دوربین فعال میشود.

علاوه بر این شما را قادر میسازد تا عمق میدان کمی داشته باشید و محو سازی پس زمینه را به نحو احسنت انجام دهید. وقتی در تعطیلات به سر می برید یا در مسافرت هستید، احتمالا چندان راغب نیستید که انواع مختلفی از لنزها را در چمدان خود جای دهید و بار خود را سنگین سازید. لنزها را اعم از اینکه بر روی دوربین ها بصورت ثابت نصب شده باشند یا لنزهای متنوعی که برای دوربین های DSLR یا ILC (بدون آینه) تولید شده اند را می توان بصورت های مختلف طبقه بندی نمود. این لنز ها به لحاظ فنی لنزهایی هستند که قادر به تولید نسبت ابعادی تصویری بزرگتر از 1:1 هستند . لنز گوشی در انواع مختلف واید، سوپر واید، ماکرو و مدل های دیگر تولید و عرضه می شود که هر یک ویژگی های خاصی دارند. نوع CS نسبت به مدل C ابعاد کوچکتری دارد اما مهمترین مزیت نوع C را می توان در این دانست که حلقه های فاصله دهنده برای تغییر نوع نصب لنز به CS در دسترسی هستند و این در حالی است که لنز CS را نمی توان به یک نگهدارنده ی نوع C متصل کرد.

پرتره هایی که سوژه را در یک موقعیت به خصوص نشان می دهد . لنزهای تله سوژه های دور را نزدیک می کنند . لنزهای دست دومی نیز وجود دارند که به خوبی لنزهای نو کار می کنند و همان وضوح و شارپنس تصویر را ایجاد می سازند . تصویر حاصل از این لنزهای بسیار به آنچه چشم انسان می بیند نزدیک است . گاهی شما با یک لنز دوربین ارزان قیمت میتوانید تصاویر بسیار زیبایی ثبت کنید که با لنز دوربین گران نمیتوانید. اگر زیاد با گوشی خود عکاسی میکنید و مثلا گوشی شما تنها دو لنز اصلی و فوق عریض دارد (مثل ایفون ۱۱) مجبور هستید برای گرفتن عکسهای تله فوتو به سراغ لنز تله فوتو یا برای ثبت عکسهای ماکرو به سراغ لنز ماکرو بروید. البته ممکن است برخی از این مدلها به سادگی در بازار کشور یافت نشود و مجبور شوید که این محصولات را از آمازون خریداری کنید و طبیعتا هزینهی اضافی آن را بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید