ویدئو: راهنمای خرید لنز دوربین DSLR – آژانس تبلیغاتی کانون آنیبین

سیستم کاهش لرزش است که به عکاسان هنگام عکاسی روی دست بسیار کمک میکند. هنگام انتخاب یک سیستم دوربین، لازم است بدانید که لنزها به اندازه دوربین خوب، در کیفیت تصویر موثرهستند. چرا به لنز دوربین عکاسی نیاز داریم و ویژگیهای اساسی آنها چیست؟ اصلا اهمیتی ندارد که شما این لنز مورد نظر را برای گوشی شیائومی خریداری میکنید یا برای گوشی سامسونگ و یا هر برند دیگری؛ چرا که بسیاری از این لنزها به صورت کلیپسی هستند و به روی دوربین اصلی گوشی قرار میگیرند و اهمیتی ندارد که دوربین چه برندی پشت این لنز قرار بگیرد. چرا به خرید این دوربین اکسترنال موبایل نیاز داریم؟ در خارج از محوطه یا تصویربرداری های شبانه روزی که دوربین شما باید خود را با سطح نور روز و شب تنظیم کند، مانند پارکینگ یا یک مکان در حال ساخت، Iris خودکار بهترین گزینه شما خواهد بود، زیرا این نوع لنز برای کار با سطوح نوری که دائماً تغییر می کنند طراحی شده است.

اهمیت لنز دوربین به قدری زیاده که اگه ندونیم برای هر سبک عکاسی از چه لنزی استفاده کنیم و با لنز نامناسب عکسمون رو بگیریم، خروجی کار ما خیلی ضعیف و غیرحرفه ای میشه! بسیاری از دوربین ها به صورتC/CS mount هستند، به این معنی که هر کدام از دو نگهدارنده را می توان استفاده کرد. ضمنا در دوربینهای رده بالای کانن، نیکون و سونی که اصطلاحا فول فریم نامیده میشوند ، سنسورها حدودا برابر با اندازه یک نگاتیو 35 میلیمتری هستند، به عنوان مثال 24mmx36mm (دوربینهای حرفهای و پرسرعت قدیمی تر کانن از یک اندازه سنسور میانی به نام APS-H بهره می بردند). یکی از دلایل عمدهی این که کاربران گوشی هوشمند خود را برای عکاسی به دوربینهای حرفهایتر ترجیح میدهند، این است که گوشی همواره همراه آنها است و به راحتی میتوانند همیشه به روی این محصولات حساب باز کنند و این در حالیست که شما دوربین حرفهای خود را همواره همراه ندارید. با استفاده از این لنز دوربین کانن می توان پرتره های بسیار خوبی گرفت.این پرتره ها نشان از وجود یک شخص در یک مکان مشخص را دارد. عکاسان حرفه ای در ژانر عکاسی پرتره و خیابانی ترجیحشان استفاده از لنزهای پرایم است.

هرچه باشد باید یا از سری پرایم باشد یا سری زوم؛ اما این دو چه معنیایی دارند؟ بعضی از مواقع هنگام خرید فروشگاه یا حتی شرکت سازنده چند لنز مختلف خود را درون یک پک قرار داده و کل پک را به فروش میرساند. همچنین میتوانید جهت تهیهی بهترین لنز کانن بهصورت حضوری به فروشگاه دیدنگار مراجعه کنید. قبل از بررسی قیمت لنز و خرید لنز کانن چند دقیقه وقت بگذارید و این مطلب را به دقت مطالعه کنید. اما کمپانی پنتاکس و الیمپیوس، لنزهای مقاوم شده با قیمت متوسط را ارائه میدهند. اول از همه لنز 85 میلی متر کانن که از لحاظ کیفی و قیمت در بین لنز های رده متوسط از بهترین ها به شما میاد. لنز 85 نیکون از جهت جدا کردن سوژه از پسزمینه و ایجاد بوکههای بزرگ در نقاط خارج از فوکوس به انتخابی ایدهآل برای عکاسی پرتره تبدیل شده است. این لنزها عکاس را قادر میسازند که تصاویر بزرگ و تمام نمایی از سوژه های کوچکی مثل مورچه، پروانه و گل بگیرد. در دوربین هایی مداربسته با حسگر بزرگ تر، نوری که به بخش های انتهایی حسگر می رسد مایل تر است، در نتیجه تاثیر این خطا تشدید خواهد شد.

لنز های تثبیت کننده تصویر (Image-Stabilization Lens) دارای سنسور های ثبات بخش ژیروسکوپی کوچک و المانهای تصحیح کننده ی خطایی هستند (servo) که لرزشهای دوربین را به صورت مداوم اصلاح خواهند کرد. جالبتر این که مثلا گوشی مانند می ۱۰ تی پرو که لنز تله فوتو ندارد و میتواند تا ۳۰ برابر به صورت دیجیتال به روی سوژهها زوم کنید با استفاده از این لنزهای اضافی این امکان را بدست میآورد که تا ۶۰ یا ۹۰ برابر به روی سوژه زوم کند که عددی بسیار قابل توجه است. این لنز به نوعی از هر سوژهای چندین حالت روح مانند به وجود میآورد که با کمی چاشنی خلاقیت میتواند آثاری هنری خلق کند. لنزها در انواع لنز با فاصله کانونی ثابت و لنزها با فاصله کانونی متغیر وجود دارند. • موتورهای Ultrasonic-type در لنزهای SLR بسیار متداول شده اند. لنزهای زوم فاصله کانونی متغیری دارند و بسیار کاربردی هستند. برای این کار لنزهای تله فوتو گزینههای بسیار مناسبی هستند و فاصله کانونی را افزایش میدهند تا شما بتوانید تا ۲ یا ۳ برابر به صورت اپتیکال به روی سوژه زوم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید