ویدئو: راهنمای خرید لنز دوربین DSLR – آژانس تبلیغاتی کانون آنیبین

یک وجه اشتراک مهمی که بین لنز موتور دار و لنز وریفوکال در بین انواع لنز دوربین مداربسته وجود دارد، فاصله کانونی متغیر می باشد. مهم ترین و برترین ویژگی لنزهای وریفوکال، دارا بودن فاصله کانونی متغیر می باشد. به عنوان مثال برچسبی که بر روی لنزی برابر 2.8 میلی متر است به این معنی است که زاویه دید 100 درجه و همچنین عمق دیدی برابر با 8 متر دارا است. از چنین لنزی می توان در محیط هایی استفاده کرد که زاویه و عمق دید بسیار اهمیت دارد. لنز های موتور دار به طور معمول از دو عدد فاصله کانونی برای معرفی شدن استفاده می کنند. قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام لنز را خریداری کنید، ابتدا مطمئن شوید که لنز به طور فیزیکی با دوربین شما سازگاری داشته باشد. انواع لنز دوربین مداربسته کدام اند؟ این بدان معناست که بیشترین فاصله کانونی دوربین مداربسته 6 برابر بیشتر از کمترین فاصله کانونی آن است. در ادامه این مقاله به معرفی انواع حسگر گوشی موبایل خواهیم پرداخت تا با عملکرد آنها آشنا شوید و بهترین انتخاب در خرید گوشی موبایل داشته باشید.

بنابراین برخی از سازندگان از لایه های پوشش خاصی در بدنه داخلی لنزها استفاده می کنند تا انعکاس ها را به حداقل برسانند. شما تنها برای عکس برداری از سوژه های خاص می توانید دوربین را روی حالت ماکرو قرار دهید و از آن، استفاده کنید. اگر به دنیال ثبت تصاویر پرتره باکیفیتی هستید؛ حتما برای عکس برداری از این لنز، استفاده کنید. وقتی در عکاسی پیشرفت کنید و با استفاده از دوربینها و لنزهای مختلف در این عرصه فعالیت کنید، آشنایی با تبدیل لنز دوربین عکاسی برای شما اهمیت مییابد. IS به معنی این است که لنز شما دارای سیستم لرزش گیر داخلی است. به سیستم جدید فوکوس سریع stepper motor گفته میشود، که در تصویربرداری بسیار موثر عمل میکند. وقتی که زاویه دید لنز دوربین مانند زاویه دید چشم انسان باشد به آن لنز استاندارد می گویند. خب شما باید بدانید که به فاصله ی موجود بین مرکز عدسی با نقطه ی همگرایی عدسی، فاصله کانونی می گویند و همچنین مقدار فاصله ی کانونی برای لنز های ثابت قابلیت تغییر را ندارد.

دوربینهای مورد بحث این امکان را فراهم میکنند که گوشی بزرگنمایی اپتیکال بیشتری ارائه دهد و طراحی آنها بهگونهای است که باعث افزایش ضخامت ماژول دوربین نخواهد شد؛ اما با توجه به ابعاد بزرگ آن، باید فضای کافی برای لنز فیزیکی دوربینهای پریسکوپی ایجاد شود. لنز نرمال لنزی است که فاصله کانونی آن به اندازه سنسور دوربین باشد و قابلیت بزرگنمایی تصویر را نداشته باشد. در چنین لنزی از دو اهرم برای تنظیم نمودن فاصله ی کانونی مورد نظر در کنار وضوح و همچنین میزان شفافیت تصویر استفاده می شود. از اهرم دیگر جهت تنظیم نمودن مکان عدسی استفاده می شود و همچنین از یک اهرم برای تغییر دادن مکان عدسی نسبت به حسگر مختص تصویر استفاده می شود. دوربین های شرکت هایک ویژن توانایی استفاده از لنزهایی که ذکر شد را بر اساس درخواست کاربر و محیطی که نیاز به تصویر برداری می باشد را داراست. مشورت کنید و با استفاده از یک راهنمایی کامل و جامع اقدام به خریداری نمایید. یکی از برترین ویژگی های لنز موتوردار نسبت به لنز های دیگر قابلیت فوکوس و دیافراگم از فاصله و با استفاده از موتور دوربین، وجود دارد.

لنزها میتوانند به این اهداف یا ترکیبی از آنها خدمت کنند: گرفتن نور بیشتر، عکاسی آسان تر در تاریکی، تغییر زاویه دید، عریض یا تله فوتو و ثبت عمق یک صحنه که عمدتاً برای محو کردن بر اساس فاصله استفاده میشود. لنز ثابت (Fixed lens): یک زاویه دید ثابت را با توجه به فاصله کانونی خود برای دوربین ایجاد میکند. امیدواریم تکنو کده توانسته باشد کمی شما را در خرید گوشی با دوربین بهتر راهنمایی کند. شاید شما هم در ارتباط با نکات مهم و حائز اهمیت در انتخاب و خرید دوربین مداربسته اطلاعاتی را داشته باشید، اما بد نیست بدانید که یکی از مهم ترین نکات هنگام خرید دوربین مدار بسته توجه به انواع لنز دوربین مداربسته و ویژگی های آن ها است و سپس با توجه به اطلاعات کافی در این زمینه اقدام به خریداری دوربینی با لنز مورد نیاز خود کنید. لنز دوربین مدار بسته ثابت دارای فاصله کانونی ثابت می باشد. فاصله ی کانونی که در لنزها ثابت وجود دارد قابل تغییر نیست و مهم ترین ویژگی فاصله کانونی ثابت عدم امکان تغییر محدوده قابل مشاهده توسط دوربین می باشد. به عنوان مثال باید بررسی شود که آیا محدوده مورد نظر فرد توسط لنز دوربین مداربسته از نوع ثابت قابلیت پشتیبانی از محدوده را دارد یا خیر؟

دیدگاهتان را بنویسید