ویدئو: راهنمای خرید لنز دوربین DSLR – آژانس تبلیغاتی کانون آنیبین

دومین پارامتر اصلی و مهم در هر لنز دوربین، دهانه دیافراگم آن محسوب می شود که میزان توانایی دریافت نور لنز را تعیین می کند. لنز 600 نیکون با سرعت بالایی که داره و تواناییش توی ایجاد بوکه های خلاقانه و زیبا، می تونه انتخاب اصلی شما برای دوربین های نیکون باشه. زیرا Iris از هر دو قابلیت تنظیم خودکار مانند Iris خودکار با کنترل در نرم افزار دوربین برای ایجاد وضوح تصویر بهتر و عمق میدان استفاده می کند. لنزها مجموعه ای از عدسی های مختلف درون یک استوانه هستند که هدف تمامی آن ها اعم از لنزهای ساده تا لنزهای خاص و پیچیده، ایجاد تصویری واضح و بدون اختلال از سوژه بر روی حسگر می باشد. برخی لنزهای خاص از تولیدکنندگان بزرگ، مانند لنزهای تیلت -شیفت کانن و نیکون، نیز صرفا دارای قابلیت فوکوس دستی هستند. به طور کلی لنزهای کانن را در شش دسته ی لنز واید،سوپرواید،نرمال،تله و سوپرزوم و ماکرو تقسیم میتوان کرد. اما این بدان معنا نیست که بعضی از لنزهای زوم بهتر از برخی لنزهای پرایم نیستند. در این شرایط بهترین لنزی که به کارتان می آید یک لنز سوپر زوم است که از واید تا تله را در اختیارتان می گذارد و می توانید به راحتی بدون تغییر لنز از چشم اندازهای گسترده ی طبیعی تا پرتره های بسته عکس بگیرید.

به هیچ وقت در این شرایط دوربین را روشن نکنید. همیشه بند دوربین را وصل کنید. در این حالت برای استفاده تله فتو، لنز کیت را باز کرده و لنز تله فتو را بر روی دوربین نصب می کنید. همانگونه که گفته شد ترشحات آب و مواد اسیدی و خاک و ماسه بزرگترین دشمن دوربین هستند. در آینده، احتمالاً با کاربردهای دیگری نیز مواجه خواهیم شد که در حال حاضر حتی نمیتوانیم رویای آنها را ببینیم. به وب سایت شرکت ایده آل دوربین سر بزنید و یا تلفنی در مورد آخرین نسخه نرم افزار دوربین خود تحقیق کنید، و آخرین نسخه آن را با نسخه ای که در دوربین شما نصب شده است مقایسه کنید. برای انتخاب لنز دوربین جدید باید زمان بیشتری بگذارید و تحقیق کنید زیرا باید چندین فاکتور مختلف مانند فاصله کانونی ، سرعت لنز ، سازگاری با دوربین و بودجه را طبق نیاز خود در نظر بگیرید. واقعیت این است که انتخاب لنز برای بسیارانی فرآیند دلهره آوری است . برای جایگزین کردن آن قطعه هزینه بالایی بپردازید. یکی از طرفداران محصولات اپل، با اضافه کردن چند قطعه، تلفن هوشمند خود را به یک دوربین عکاسی پیشرفته تبدیل کرد.

علاوه بر این وقتی دوربین را خاموش کرده اید، بعد از روشن کردن دوربین عملیات تمیز کردن سنسور انجام می شود (مگر اینکه خودتان این عملیات را غیر فعال کرده باشید) که به پاک کردن گرد و غبار از روی سنسور کمک می کند. اتصال یکباره کابل Usb به رایانه در زمان روشن بودن دوربین احتمال آسیب به دوربین را بسیار بالا می برد دقت کنید به محض دیدن آلارم خالی بودن باتری ، بلافاصله باتری خالی را با یک باتری شارژ شده تعویض کنید. بیشتر لنزهای SLR دارای حلقههای فوکوس دستی هستند که گروه فوکوس را با استفاده از اتصال مستقیم مکانیکی جابجا میکند. برای اتصال دوربین به رایانه ابتدا دوربین را خاموش کنید بعد Usb را وصل کنید و در انتها مجدداً دوربین را روشن نمایید. اگر دوربین خود را در داخل ماشین و در حرارت بالا قرار دهید ممکن است قسمت های پلاستیکی آن ذوب شود و اجزاء داخل آن را خراب کند. لازم نیست بعد از هر بار عکاسی کیف دوربین را تمیز کنید اما هر ماه یک بار خوب است که داخل کیف را تمیز کنید.با توجه به این مسئله، اگر دوربین را به ساحل می برید، پیشنهاد می کنید هر شب کیف دوربین خود را تمیز کنید، و ترجیحاً از لایه های ضد آب کیف دوربین استفاده کنید تا مانع نفوذ آب و ماسه از بین زیپ کیف به داخل آن شوید.

برعکس این مورد نیز باید رعایت شود یعنی دوربین را بدون پوشش از مکانی با حرارت پایین به مکانی با حرارت بالا منتقل نکنید اگر در محیط باز با حرارت پایین عکاسی می کنید، بعد از ورود به محیط سر بسته اختلاف دمایی که دوربین متحمل می شود می تواند به اجزاء خارجی و داخلی آن آسیب برساند. در این نوع لنزها عملکرد اتوفوکوس به شدت متغیر است، در بدترین حالت کند و پر سر و صدا و در بهترین حالت کاملا سریع و بی صدا. همان طور که از جدول 1 مشخص است، افزایش فاصله کانونی برای یک حسگر مشخص، باعث کاهش زاویه دید شده است. در غیر این صورت باعث اکسیده شدن و یا زنگ زدن قسمتهای مختلف آن خواهد شد. به عنوان مثال لنزهای تله فوتو فاصله کانونی را تا ۲ یا ۳ برابر افزایش میدهند و این باعث میشود که شما بتوانید تا چند برابر بدون افت کیفیت به روی سوژهی مورد نظر خود زوم کنید. به طور سنتی ، لنزهای پرایم به لنزهای زوم مقدم هستند. بنابراین اگر لنزی دامنه ی عمق میدان 80-24 میلیمتر داشته باشد این بدان معناست که این لنز ، یک لنز زوم است و می تواند روی هر سوژه ای در این محدوده ی دید زوم کند و بدانها نزدیک شود .

دیدگاهتان را بنویسید