گوگل لنز چیست؟

فوکوس خودکار یا Automatic Focus یا به اختصار، AF، قابلیت فوکوس کردن خودکار روی بخشی از منظره است که به صورت خودکار توسط موتورهای کوچک و یا موتورهای ساکتتر اولتراسونیک انجام میشود. دفترچه راهنمای دوربین شما پر است از اطلاعات ارزشمند و اخطار های مهم و ضروری که با استفاده از آنها می توانید از صدمه دیدن دوربین جلوگیری کنید و کاری کنید که دوربین روان تر کار کند، از چگونگی بالا بردن عمر باتری گرفته تا جلوگیری از داغ کردن دوربین در هنگام استفاده از Live View. دکمه آزادسازی لنز را هنگام وصل کردن یک لنز فشار ندهید. گزارش جدید مینگ-چی کو جزئیات نقشهی راه اپل را بهدرستی نشان نمیدهد؛ اما حکایت از این دارد که اهالی کوپرتینو در سال جاری میلادی استفاده از لنزهای هفتتکه را به دوربین تلهفوتو گسترش خواهند داد. این نور بیشتر در مجالس عروسی به صورت لیزرهای رقص نور و در محافل علمی به صورت لیزرهای تک خطی قرمز، سبز و یا آبی رنگ وجود دارد. گلس، قاب، صفحه نمایش و دیگر اجزای گوشی تقریبا بیشتر ضخامت گوشی را اشغال میکنند و فضای باقی مانده تنها یک سنسور دوربین کوچک را در خود جای میدهد.

برخی از لنزها با فاصله کانونیهای تنظیم شده عرضه میشوند اما برخی دیگر این قابلیت را ندارند و شما باید به صورت دستی این میزان را تنظیم کنید. موتورهای فوکوسی که درون لنز تعبیه می شوند در انواع گوناگون و با مشخصات مختلف عرضه می شوند. شرکت Panasonic اعلام کرده است که لنز این دوربین سه بعدی را تا پایان سال ۲۰۱۰ به بازار عرضه کرده و به فروش عمومی خواهد رساند. کلمه «pancake» برای توصیف لنزهای باریک بکار رفته است که یک دوربین تا حد امکان فشرده وکمجا میکنند. به علت ثابت بودن فاصله کانونی و اجزا درونی لنزهای پرایم، این نوع لنز را برای عکاسی با کیفیت بسیار بالا استفاده میکنند. یکی از بهترین نوع لنز پرایم، لنزهایی با فاصله کانونی 50 میلیمتر هستند. همچنین در فروشگاه مقداد آی تی قیمت سایر کالاهای دیجیتال همانند قیمت کیبورد کامپیوتر و سایر بخشهای سخت افزاری و نرم افزاری کامپیوتر با بهترین قیمت نسبت به بازار به فروش میرسد. باید اشاره کنیم که این گوشی بسیار شبیه به آنر ۵۰ SE است که از یک پردازنده ۵G بهره میبرد و برخلاف نوا ۹ SE در بازار کشورهای اروپایی به فروش نمیرسد. لنز کانن مدل EF ۵۰mm f/۱.۸ STM به قیمت ۳ میلیون و ۴۹۵ هزار تومان در بازار به فروش میرسد.

قیمت لنز دوربین به چه مواردی بستگی دارد؟ برای مثال، لنز 50mm، یک لنز پرایم محبوب است که به دلیل کاربرد زیاد و قیمت پایینی که دارد بسیار مورد علاقه عکاسان واقع شده است. اگر قصد سفر دارید بهترین لنز از انواع لنز دوربین ، لنز کیت است که هم قابلیت حمل آسان دارد و هم از آن میتوان برای موقعیتهای مختلف استفاده کرد. به طور مثال یک لنز پرایم واید، یک لنز کیت و یک لنز سوپر زوم 50 تا 300 میلیمتر میتواند بهترین گزینههای خرید لنز باشد. یک لنز تله فوتو یا سوپر زوم به عکاس کمک میکند تا تصاویر را به صورت فاصله واقعی ثبت کنند. فاصله کانونی به طور کلی میزان قابلیت بزرگنمایی لنز را نشان میدهد. نکته قابل توجه دیگر در مورد لنز تله فوتو امکان ثبت تصاویر پرتره بسیار جذاب است به صورتی که پس زمینه به طور کامل مات شده و فقط جسم مورد نظر قابل دید خواهد بود.

به طور خلاصه ، یک لنز واید میتواند میزان دید وسیعتری از یک منظره یا محیط را عکسبرداری کند. در ادامه انواع لنز دوربین و کاربرد هر کدام را به صورت مجزا بررسی میکنیم و توضیح میدهیم که چه لنز برای چه نوع عکسبرداری مناسب است و در کل چه لنزی بخریم؟ در ادامه اطلاعاتی که برای هر لنز دوربین ذکر می شود را توضیح خواهیم داد. در ادامه راهنمای خرید لنز موبایل به سوال بالا پاسخ میدهیم. البته در خرید گوشی هوشمند نیز به لنز دوربین حتما توجه داشته باشید. اگر در زمین فوتبال به دوربین عکاسها توجه کرده باشید، لنزهای بسیار قطور و بزرگی دارند که همین لنزهای سوپر زوم هستند. به این ترتیب عکسهایی که با این لنزها( که به لنزهای تکرنگ یا مونوکروم معروف هستند) گرفته میشوند کنتراست و وضوح بالایی دارند. این زمانی است که سوژه عکس متمایل به برآمدگی میشود و خطوط مستقیم خمیده به نظر میرسند. چه اگر این سوژه یک ساختمان باشد یا اجتماعی از مردم یا چشم اندازی از طبیعت . در طرف مقابل هرچه فاصله کانونی بیشتر باشد، زاویه دید کمتر ولی قدرت بزرگنمایی و زوم روی سوژه بیشتر میشود.

دیدگاهتان را بنویسید