لنز دوربین کانن – نمایندگی لنز کانن در ایران

کمپانی نیکون در سال ۱۹۱۷ در ژاپن تاسیس شد و برای مدت ۶ سال تولیدکننده لنز برای دوربینهای عکاسی، میکروسکوپ و دوربینهای دوچشمی بود و سالها بعد، در جنگ جهانی دوم، این کمپانی دوربینهای دوچشمی و پریسکوپهای زیردریایی مورد نیاز ارتش ژاپن را میساخت. هرچه عدد کوچکتر باشد، حد گشودگی بیشتر خواهد بود و در شرایط کم نور، میتوان همچنان تصاویر واضحی را ثبت کرد. همیشه می توان متناسب با موقعیت نصب دوربین مداربسته و ناحیه ی مورد نظر یک لنز مناسب برای دوربین در نظر داشت و این نکته را در نظر گرفت که لنز با میلی متر کم تر، زاویه ی دید یا میدان دید یا فضای دید بیش تری را نشان می دهد، ولی تصویر در نقاط دورتر، کوچک تر ولی با وضوح جزئیات کم تری دیده می شود. فاصله ی کانونی نکته ی کلیدی این بخش است. پنتاکس و المپیوس، این سیستم را درون بدنه دوربین جا میدهند، در حالی که کانن، فوجی فیلم، نیکون، پاناسونیک و سامسونگ از سیستمهای تعبیه شده در لنز استفاده میکنند.

وظیفه لنز در دوربین مداربسته انتقال نور به سنسورتصویر پس از عبوراز فیلترهای رنگی و ثبت تصویر با وضوح مناسب است. معمولاً این دسته از لنزها نسبت سری زوم، تصاویری با وضوح بیشتری Sharper ثبت میکنند. چون دیافراگم باز، تصاویر شما را زیباتر خواهد کرد و نور بیشتری به سنسور خواهد رساند، بدین اوصاف شما قادر خواهید بود عکسهایتان را با ایزوی پایینتر و سرعت شاتر بالاتر ثبت کنید. پس اگر قصد عکاسی طبیعت دارید بیشتر روی سنسور هزینه کنید و به دنبال لنزی معمولی زوم باشید. درست است که شما با خرید یک محصول خوب کیفیت تضمین شدهای خواهید داشت و مطمئنا دوام بالایی هم در انتظار شماست اما اگر یک بدنه گرانقیمت خریداری کنید شاید هزینه کردن برای یک لنز کمی برای شما سنگین باشد. گرچه پیشنهاد ما این است که حتما از طریق فردی قابل اعتماد این لنزها را خریداری کنید. توجه کنید لنز نیازمند تعمیر نباشد.

عکاسی مستند نیازمند لنزی سبک و در دسترس است. مثلا اگر قرار است در تالار وحدت عکاسی کنید نیازمند یک لنز تله هستید اما اگر قرار است در یک تماشاخانه کوچک عکاسی کنید لنز زوم کیت شما نیز میتواند جوابگو باشد. شما نیازمند لنزهایی در تمامی فواصل کانونی هستید و حتما نیز باید بهترینها را خریداری کنید چون بهترینها قابلیت تولید کارهای فوقالعاده را به شما میدهد. حتما از طریق شخصی لنز را خریداری کنید که میدانید مطمئن است. همیشه سعی کنید در هنگام خرید لنز به دنبال لنزهای تک فاصله باشید، یعنی لنزهایی که تنها یک فاصله کانونی دارند. پس یعنی نیازمند لنزهایی تله و با دیافراگم باز هستیم. پس برای رسیدن به کیفیت خوب باید قیمت بالاتری را پرداخت اما عموما لنزهای زوم نسبت به فواصلی که عرضه میکنند ارزان هستند و این باعث میشود تا کیفیت شیشه پایین بیاید و در نتیجه کیفیت عکس پایین باشد. در مقابل آن لرزشگیر دیجیتال است که عکس یا ویدیو را پردازش کرده و به کمک روشهای پردازش تصویر، لرزشها را شناسایی و حذف میکند. یکی دیگر از بهترین لنزهایی که میتوانید خریداری کنید لنز 85 میلیمتر با دیافراگم 1.8 است، که تصویری بسیار غنی و باکیفیت عرضه میکند و فاصله کانونی 85، فاصلهای مناسب برای عکاسی پرتره است.

به عنوان مثال شما میتوانید با 300 هزار تومان، لنزی نرمال با دیافراگم 1.4 خریداری کنید که همین لنز نسخه دیجیتالیاش حدود یک میلیون و دویست هزار تومان برای شما هزینه خواهد داشت. برای جایگزین کردن آن قطعه هزینه بالایی بپردازید. لنزی که نیازمند تعمیر باشد دیگر به درد نمیخورد چون مجبور هستید مقدار زیادی هزینه سلامتی این لنز کنید و در آخر متوجه خواهید شد کلی هزینه خرید یک لنز دستدوم کردهاید. لنزهای آنالوگ کمی نیازمند شناخت بیشتر است. قیمت لنز دوربین در این رده شاید کمی بالا باشد اما قطعاً ارزش خرید دارد. هنگامی که لنز فاصله کانونی متغییری داشته باشد، می تواند زاویه ی دید مختلفی را به فرد استفاده کننده از دوربین ارائه دهد. استفاده از لرزشگیر یا تثبیت کننده تصویر، در طی چند سال گذشته در بین سیستمهای دوربین رواج یافته است. در جدول پایین میتوانید نام مانتهای مختلف به همراه شرکت تولید کننده را مشاهده کنید. عموما قیمت پایین بیدلیل نیست، شاید فروشنده قصد دارد عکاسی را ترک کند یا قصد دارد لنزی دیگر بخرد، اما اگر دلیل خاصی نداشته باشد شاید لنز دچار مشکلی شده باشد! شعاع نور قبل از رسیدن به دوربین مداربسته به خاطر عبور از عدسی های مختلف و پراکندگی به طور کامل به دوربین مداربسته نمی رسد و به همین دلیل تا به حال لنزی ساخته نشده است که کلی نور را به دوربین مداربسته برساند و بنابراین مسایل نورپردازی بسیار مهم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید